Uncategorized

Za nami III Mistrzostwa Polski Oldboyów 60+ w Działdowie

W miniony weekend odbyły się III Mistrzostwa Polski Oldboyów w koszykówce mężczyzn 60+. Impreza miała miejsce w Działdowie i jak co roku została zorganizowana z inicjatywy KS Działdowianka Działdowo (za co serdecznie dziękujemy!).
W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów – z Działdowa, Gdańska, Lublina, Poznania, Rudy Śląskiej i Warszawy. W piątek rozegrane zostały mecze w grupach Lublin-Ruda Śląska-Warszawa i Działdowo-Gdańsk-Poznań.
Lublin – Warszawa 45:27
W sobotę natomiast rozegrano spotkania o V miejsce (Gdańsk – Warszawa 37:33), o podium (Poznań – Ruda Śląska 18:16), oraz o mistrzostwo (Działdowo – Lublin 25:36).
6. Warszawa
MVP turnieju został Janusz Zielke z Lublina, a najlepszymi zawodnikami z poszczególnych drużyn byli:
Mirosław Wranik (Lublin)
Piotr Piwowarski (Działdowo)
Andrzej Foerster (Poznań)
Marian Węglarski (Ruda Śląska)
Marek Szatkowski (Gdańsk)
Piotr Rolka (Warszawa).
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na turniej, zarówno spotkać się z nami na boisku, jak i poza nim. Niezmiennie dziękujemy organizatorom za tę wspaniałą inicjatywę, a także ZPO Nr 2 W Działdowie za udostępnienie hali sportowej do rozgrywek.